Blog
Fakty i mity o cięciu termicznym
- Szczegóły
Nowoczesne metody cięcia sprawiają, że możliwa staje się nawet obróbka dużych i twardych elementów. Jedną z technik, która zasługuje na szczególną uwagę jest cięcie termiczne. Jakie są fakty i mity dotyczące tej metody? Temat ten omawiamy w naszym artykule.
Krótka historia cięcia termicznego
- Szczegóły
Metalowe narzędzia i ozdoby są znane już od tysiącleci. Ceniona była i jest przede wszystkim ich jakość, trwałość i walory estetyczne. Wyzwaniem okazała się jednak obróbka metali, w tym przede wszystkim ich precyzyjne cięcie. Jednak to nie zatrzymało rozwoju. Z czasem stworzono coraz lepsze i bardziej profesjonalne techniki, takie jak cięcie termiczne. Jaka jest historia tej metody? I co ważniejsze, jaka jest jej przyszłość? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.
Czym jest styrodur i jak go ciąć?
- Szczegóły
Możemy wymienić wiele tworzyw wykorzystywanych w branży budowlanej. Warto zwrócić szczególną uwagę na materiały stosowane do ocieplania powierzchni. Obok popularnego styropianu czy pianki PUR na popularności zyskuje też styrodur, który jest inaczej nazywany polistyrenem ekstrudowanym i jest produkowany ze spienionego polistyrenu. Czym się charakteryzuje, jakie właściwości wyróżniają go na tle innych tworzyw do ocieplania i w jaki sposób należy go ciąć?
GRESFAST otrzymał CERTYFIKAT IBK Przedsiębiorstwo Godne Zaufania
- Szczegóły
Po pozytywnej weryfikacji dokonanej przez ekspertów Instytutu Badań Konsumenckich wśród Klientów, Konsumentów, Państwa firma GRES FAST w tym roku została wyróżniona Prestiżowym certyfikatem ,,Przedsiębiorstwo Godne Zaufania'' jest to wyróżnienie Konsumenta.
Cięcie termiczne - perspektywy i ograniczenia
- Szczegóły
Możemy wyróżnić wiele technik cięcia różnego rodzaju materiałów. Rozwój technologii sprawia, że niektóre coraz bardziej zyskują na popularności, a inne są bardzo rzadko wykorzystywane. Jedną z metod, które cieszą się stosunkowo dużym zainteresowaniem, jest cięcie termiczne, które polega na miejscowym utlenianiu albo wytapianiu szczeliny przy zastosowaniu wysokich temperatur odpowiednich dla konkretnego materiału. W dzisiejszym wpisie skupimy się na wadach i zaletach tego sposobu cięcia. Jakie są jego perspektywy, a jakie ograniczenia?
Dokumenty do pobrania
- Szczegóły
1. Informacja na temat deklaracji zgodności WE / Certyfikat CE w języku angielskim i polskim
2. Świadectwo ochronne na znak towarowy STYRODRUT ®
3. Świadectwo Rejestracji Wzoru Wspólnotowego w Unii Europejskiej
Cięcie termiczne a zasady BHP. O czym nalezy pamiętać?
- Szczegóły
Korzystanie z urządzeń przeznaczonych do cięcia termicznego nie jest skomplikowane. Właśnie dlatego firmy budowlane, remontowe czy warsztaty chętnie z nich korzystają. Dzięki nim można przecinać tworzywa z dużą precyzją i ograniczyć straty materiału do minimum. Należy jednak pamiętać, że cięcie termiczne wiąże się z pewnymi niebezpieczeństwami, dlatego podczas przeprowadzania prac konieczne jest przestrzeganie zasad BHP. O jakich zasadach mowa? Jak dbać o bezpieczeństwo podczas cięcia termicznego?
Termiczne cięcie styropianu. Opis krok po kroku
- Szczegóły
Styropian jest materiałem, który znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie. Materiał cieszy się szczególnie dużą popularnością podczas wykonywania termoizolacji. Często jednak zdarza się tak, że wymiary styropianu są nieodpowiednie dla konkretnej powierzchni i konieczne jest przycięcie go. Jednak z uwagi na strukturę materiału, nie ma możliwości przecinania go zwykłym nożem czy piłką, ponieważ mógłby się wówczas pokruszyć. Skuteczną metodą jest termiczne cięcie materiału. Co jest do tego potrzebne i na czym polega?
Jak i czym ciąć polichlorek winylu (PCV)?
- Szczegóły
PCV, czyli polichlorek winylu jest jednym z najczęściej wykorzystywanych tworzyw sztucznych. Jego szerokie zastosowanie wynika przede wszystkim z wytrzymałości i odporności na warunki atmosferyczne czy korozje oraz stosunkowo niskiej ceny produkcji. Z uwagi na to, że polichlorek winylu wykorzystuje się w wielu branżach, kluczowe jest precyzyjne cięcie tego materiału, aby dostosować go do potrzeb konkretnego użytkownika. Jakie są sposoby cięcia polichlorku winylu i jakich narzędzi należy do tego używać?
Mechanizm działania przecinarki do styropianu
- Szczegóły
Styropian to tworzywo sztuczne, które charakteryzuje się porowatą strukturą. Otrzymuje się go poprzez spienienie litych granulek polistyrenu. Jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów budowlanych. Swoją popularność w tej branży zawdzięcza doskonałym właściwościom izolacyjnym, które wynikają z jego specyficznej budowy. Z tego względu jest często wykorzystywany do wykonywania izolacji termicznej i akustycznej budynków. Sprzedawany jest zazwyczaj w formie płyt, profili, bloków i kształtek, które trzeba pociąć na kawałki o odpowiedniej wielkości i kształcie, aby można było z nich wykonać szczelną warstwę izolacyjną. W tym celu najlepiej użyć specjalnej przecinarki termicznej przeznaczonej do cięcia tego materiału.