Blog
Przecinarka czy nóż do cięcia styropianu? Co się bardziej opłaca przy ocieplaniu domów?
- Szczegóły
Ocieplenie domu to ważny etap prac budowlanych, który wpływa na komfort mieszkania oraz oszczędność energii. W związku z tym, warto zadbać o odpowiednie narzędzia, które ułatwią i przyspieszą proces ocieplania. Dylematem wielu firm remontowo-budowlanych jest wybór między przecinarką a nożem do cięcia styropianu. Które z tych narzędzi sprawdzi się lepiej w praktyce i co będzie bardziej opłacalne dla przedsiębiorstwa?
Klasyfikacja cięcia termicznego
- Szczegóły
Cięcie termiczne to technika obróbki materiałów polegająca na wykorzystaniu wysokiej temperatury do przetapiania i oddzielania elementów. Cięcie termiczne stosuje się do różnych materiałów, takich jak metale, tworzywa sztuczne czy właśnie styropian.
Tolerancje wymiarów powierzchni ciętych tlenem
- Szczegóły
Wśród najpopularniejszych sposobów wycinania określonych elementów znajdziemy cięcie tlenem zaliczane do metod cięcia termicznego. Opiera się ono na podgrzaniu powierzchni poddawanej obróbce do temperatury jej zapłonu. Materiał ulega spalaniu, co pozwala uzyskać z niego fragmenty o określonych kształtach. Aby możliwe było ich wykorzystanie w wybranych projektach, ich rozmiar musi mieścić się w ustalonych przedziałach. Ile wynosi tolerancja wymiarowa?
Ocena jakości procesu cięcia termicznego
- Szczegóły
Cięcie termiczne to nowoczesny sposób obróbki elementów o różnej charakterystyce. Procesowi temu stawia się coraz większe wymagania, co sprawia, że uzyskany efekt jest bardziej i bardziej profesjonalny. Podstawowe aspekty, na które należy zwrócić uwagę to m.in. zużycie energii, wielkość powstałej szczeliny, wpływ na obrabiany materiał oraz ogólna jakość cięcia. Jak dokonywana jest taka ocena? Temat ten omawiamy w naszym artykule.
Fakty i mity o cięciu termicznym
- Szczegóły
Nowoczesne metody cięcia sprawiają, że możliwa staje się nawet obróbka dużych i twardych elementów. Jedną z technik, która zasługuje na szczególną uwagę jest cięcie termiczne. Jakie są fakty i mity dotyczące tej metody? Temat ten omawiamy w naszym artykule.
Krótka historia cięcia termicznego
- Szczegóły
Metalowe narzędzia i ozdoby są znane już od tysiącleci. Ceniona była i jest przede wszystkim ich jakość, trwałość i walory estetyczne. Wyzwaniem okazała się jednak obróbka metali, w tym przede wszystkim ich precyzyjne cięcie. Jednak to nie zatrzymało rozwoju. Z czasem stworzono coraz lepsze i bardziej profesjonalne techniki, takie jak cięcie termiczne. Jaka jest historia tej metody? I co ważniejsze, jaka jest jej przyszłość? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.
Czym jest styrodur i jak go ciąć?
- Szczegóły
Możemy wymienić wiele tworzyw wykorzystywanych w branży budowlanej. Warto zwrócić szczególną uwagę na materiały stosowane do ocieplania powierzchni. Obok popularnego styropianu czy pianki PUR na popularności zyskuje też styrodur, który jest inaczej nazywany polistyrenem ekstrudowanym i jest produkowany ze spienionego polistyrenu. Czym się charakteryzuje, jakie właściwości wyróżniają go na tle innych tworzyw do ocieplania i w jaki sposób należy go ciąć?
GRESFAST otrzymał CERTYFIKAT IBK Przedsiębiorstwo Godne Zaufania
- Szczegóły
Po pozytywnej weryfikacji dokonanej przez ekspertów Instytutu Badań Konsumenckich wśród Klientów, Konsumentów, Państwa firma GRES FAST w tym roku została wyróżniona Prestiżowym certyfikatem ,,Przedsiębiorstwo Godne Zaufania'' jest to wyróżnienie Konsumenta.
Cięcie termiczne - perspektywy i ograniczenia
- Szczegóły
Możemy wyróżnić wiele technik cięcia różnego rodzaju materiałów. Rozwój technologii sprawia, że niektóre coraz bardziej zyskują na popularności, a inne są bardzo rzadko wykorzystywane. Jedną z metod, które cieszą się stosunkowo dużym zainteresowaniem, jest cięcie termiczne, które polega na miejscowym utlenianiu albo wytapianiu szczeliny przy zastosowaniu wysokich temperatur odpowiednich dla konkretnego materiału. W dzisiejszym wpisie skupimy się na wadach i zaletach tego sposobu cięcia. Jakie są jego perspektywy, a jakie ograniczenia?
Dokumenty do pobrania
- Szczegóły
1. Informacja na temat deklaracji zgodności WE / Certyfikat CE w języku angielskim i polskim
2. Świadectwo ochronne na znak towarowy STYRODRUT ®
3. Świadectwo Rejestracji Wzoru Wspólnotowego w Unii Europejskiej